Medicinos studijos Jungtinėje Karalystėje

Medicinos studijos Jungtinėje Karalystėje

Medicinos studijos reikalauja didžiulio atsidavimo, begalės darbo ir pastangų – nuo stojimo proceso iki pačių mokslų. Tai patyrė ir antro kurso University of Oxford studentė Barbora. Šiandien ji papasakojo apie savo studijų kasdienybę, bei pasidalino patarimais, kaip pasiruošti stojimams bei sąmoningai įvertinti savo norus ir galimybes.

Kodėl pasirinkai studijuoti mediciną užsienyje?

Priežastys pasirinkti studijuoti mediciną, kaip ir kiekvieną kitą studijų programą, tikriausiai kiekvieno yra skirtingos ir nelyginamos. Manau, jog svarbiausia yra įvertinti, ar tos priežastys yra pakankamai svarios tokiai atsidavimo ir daugybės laiko reikalaujančiai studijų programai. Asmeniškai pasirinkau užsienį dėl galimybės studijuoti ne tik klinikinę mediciną, bet taip pat ir mokslinę jos pusę. Dėl to rinkausi universitetus, kurie studijų metu suteikia ne tik mediciną praktikuoti leidžianti laipsnį, bet taip pat ir leidžia gauti vadinamąjį intercalated degree – savo  universitete trečio kurso pabaigoje gausiu BA in Medical Sciences.

Kaip pasiruošei stojamiesiems?

Stojimo procesas į mediciną Jungtinėje Karalystėje yra kiek labiau komplikuotas nei į dažną kitą studijų programą – neužtenka parašyti Personal Statement, visi universitetai taip pat reikalauja stojamojo egzamino (UCAT arba BMAT) ir beveik visi veda interviu. Todėl pats stojimo procesas užtrunka bene ilgiausiai. Be ruošimosi stojamiesiems testams ir pokalbiams, savanoriavau ligoninėje, skaičiau literatūrą apie medicinos sritį, taip pat nepamiršau savo užklasinių veiklų, kurios taip pat padėjo ugdyti savybes, kurios, teoriškai, turėtų praversti medicinos praktikoje.

Kaip atrodo tavo įprasta studijų diena?

Pirmus trejus metus mano universitete studijos yra labai teorinės, tad praktikos turime labai minimaliai ir didžiąją dienos dalį sudaro paskaitos be esė rašymas. Pirmais ir antrais studijų metais per dieną dažniausiai turėdavau dvi-tris rytines, valandos trukmės paskaitas, po pietų dažnai sekdavo vienas valandos trukmės vadinamasis tutorialas, taip pat kartais turėdavau ir vieną 2-4 valandų laboratorinį darbą. Per savaitę tutorialų dažniausiai būdavo apie tris-keturis, ir vidutiniškai apie du laboratorinius darbus. Taip pat kasdien bent kelias valandas tekdavo skirti esė rašymui bei pasiruošimui tutorialams/praktiniams darbams. Žinoma, nors darbo būdavo nemažai, taip pat rasdavau laiko susitikti su draugais, nueiti pasportuoti bei atsipūsti.

Ką patartum žmogui norinčiam studijuoti mediciną Jungtinėje Karalystėje?

Apie medicinos studijas JK, deja, Lietuvos moksleiviams reikia pradėti mąstyti labai anksti – net 10 klasėje. Dauguma medicinos fakultetų JK nepriima Brandos Atestato, tad norint stoti 12 klasėje privalu mokytis Tarptautinio bakalaureato diplomo programoje arba baigti kitokią pripažįstama programą (pvz., kai kurie lietuviai pasirenka mokykla baigti JK).

Tuomet 12 klasėje reikia pagalvoti, dėl ko norisi studijuoti mediciną užsienyje, ir nesivaikyti tik reitingų. Tada privalu pasidomėti medicinos mokymu Jungtinėje Karalystėje, nes galima rasti labai skirtingų metodų. Tik išsirinkus labiausiai sau tinkantį metodą, pagal tai pradėti rinktis universitetus.

Taip pat manau, kad būtina pasidomėti, kokių studentų ieško išsirinkti universitetai. Kai kurie universitetai labiau už viską vertina akademinius pasiekimus, kiti pabrėžia įvairiapusį aktyvumą, o tai irgi svarbu apmąstyti, nes visgi vienoda aplikacija keliauja į visus pasirinktus universitetus.

Galiausiai, svarbu pagalvoti apie ateitį, pasidomėti, kaip vyksta darbas po studijų, kokios yra tavo galimybės. Be galo svarbu ir pamąstyti apie tai, kiek ilgai esi pasiruošęs likti Jungtinėje Karalystėje, nes, deja, savarankišku gydytoju netampama pabaigus 5-6 metų programą ir yra būtinas tolimesnis mokymasis ligoninėje.