TRUMPAI APIE MUS

Academic Buddy – tai savanoriška studentų iniciatyva, įkurta ir organizuojama užsienio universitetuose studijuojančių lietuvių. Mes siekame dalintis savo patirtimi ir padėti gabiems bei motyvuotiems Lietuvos jaunuoliams siekti aukštojo išsilavinimo geriausiuose pasaulio universitetuose. Šiuo metu mes orientuojamės į JAV, Prancūzijos, Olandijos, Oksfordo ir Kembridžo, ir kitus Jungtinėje Karalystėje esančius universitetus.

Academic Buddy savo veiklą pradėjo 2012 metais ir nuo to laiko projekte sudalyvavo apie 1000 Lietuvos moksleivių.

Projekte pagalba moksleiviams yra suteikiama trim būdais:

Mentorystė

Kiekvienas projekto moksleivis yra suporuojamas su mentoriumi – studentu iš pasirinkto kurso ir/ar universiteto. Su mentoriais bendravimas vyksta autonomiškai: jie atsako į moksleivių klausimus, padeda suprasti stojimo procesus bei patikrina motyvacinius laiškus.

Dirbtuvės

Dalyvaudami gyvose ir virtualiose dirbtuvėse, moksleiviai turi galimybę pasipraktikuoti interviu bei gauti kitų mentorių komentarus apie jų motyvacinius laiškus.

Infobankas

Moksleiviams yra suteikiamas prieiga prie infobanko su sėkmingų motyvacinių laiškų pavyzdžiais, patarimais bei kita naudinga informacija apie stojimus, studijas bei universitetus.

PROJEKTO EIGA

Registracijos formą į Academic Buddy yra atidaryta visus metus, tačiau supažindinimo su mentoriais datos skiriasi priklausomai nuo to, į kurią šalį moksleivė(-is) planuoja stoti. Taip yra dėl to, kad aplikacijų į universitetus terminai yra skirtingi visose šalyse ir aplikacijos reikalauja nevienodai laiko, tad mes norime, kad mentoriai ir moksleiviai vos gavę informaciją vieni apie kitus iškart pradėtų bendrauti ir dirbti kartu.

Oksbridžo etapo moksleiviai mentorius gaus:

 • Birželio 15 d.
 • Liepos 15 d.

JAV etapo moksleiviai mentorius gaus:

 • Kovo 15 d.
 • Balandžio 15 d.
 • Birželio 15 d.

JK etapo moksleiviai mentorius gaus:

 • Spalio 1 d.
 • Lapkričio 1 d.
 • Gruodžio 1 d.

Prancūzijos etapo moksleiviai mentorius gaus:

 • Vasario 1 d.

Olandijos etapo moksleiviai mentorius gaus:

 • Gruodžio 15 d.
 • Sausio 15 d.
 • Vasario 15 d.
 • Kovo 15 d.

Šiomis datomis moksleiviams bus išsiųstas laiškas su:

 • paskirto(-s) pagrindinio(-ės) mentoriaus(-ės) vardu;
 • nuoroda apie į aplanką, į kurį galima bus įkelti savo motyvacinį laišką/rašinį, norint gauti nuomones ir iš kitų mentorių;
 • visų projekte dalyvaujančių mentorių sąrašu.

Papildoma informacija lauks tik Oksbridžo etapo dalyvių. Kadangi stojant į šiuos du universitetus moksleiviai yra kviečiami atvykti į interviu, rugsėjo pirmą savaitę Academic Buddy organizuoja stovyklą Oksbridžo etapo dalyviams, skirta pasiruošimui šiam procesui. Stovyklos metu etapo mentoriai praveda moksleiviams po kelis interviu ir duoda asmeninių patarimų, kaip patobulinti savo pasirodymą bei geriau pasiruošti.

Daugiau informacijos apie projektą gali rasti dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) skiltyje.

PROJEKTO ISTORIJA

Academic Buddy idėja kilo 2012 metais grupei Kembridžo studentų. Įstoję į šį prestižinį universitetą, jie sulaukė labai daug klausimų apie stojimo procesą į Oksbridžą bei pagalbos prašymų ruošiantis aplikacijoms iš pažįstamų dvyliktokų. Studentai susimąstė, kad įkūrus ne pelno siekiančią organizaciją, jie, kartu su visa Kembridžo lietuvių studentų bendruomene, galėtų padėti ne tik savo pažįstamiems, bet ir daugybei kitų gabiausių Lietuvos moksleivių.

2013 metais mentorių gretas papildė ir studentai iš Oksfordo bei kitų geriausių JK universitetų.

Nuo projekto įkūrimo, kasmet sulaukdavome puikių rezultatų. Kiekvieną sezoną kvietimo į Oksbridžo interviu sulaukia apie 80% į apklausą atsakiusių moksleivių. 2013 metais 33% šių moksleiviš gavo pasiūlymus studijuoti Oksbridže, 2014 metais – 42%, 2015 metais – 48%!

Pamačius tokius fantastiškus rezultatus, Academic Buddy pradėjo plėstis. 2016 metais lietuviai studentai iš Harvardo prisijungė prie projekto ir Academic Buddy žengė į JAV. 2017 metais SciencesPo studentai atidarė Academic Buddy Prancūzijos etapą ir projektas pradėjo pagalbą į Prancūziją stojantiems moksleiviams. 2019 metais atsidarė ir Olandijos etapas.

Šiuo metu Academic Buddy padeda moksleiviams stoti į 4 valstybių universitetus. Mūsų tikslai – užtikrinti, kad gabiausi Lietuvos moksleiviai, stojantys į užsienio universitetus, turėtų galimybę įgyti aukščiausios kokybės išsilavinimą, atitinkantį jų potencialą, bei burti lietuvius studentus ir mokslininkus į platų akademinį tinklą.

Top