DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kuo mes skiriamės nuo kitų organizacijų?

Academic Buddy komandą, skirtingai negu kitas organizacijas, sudaro išskirtinai esami arba buvę užsienio universitetų lietuviai studentai, tad jie būna patys praėję visą procesą ir gali pasidalinti savo patirtimi. Mes orientuojamės į konkrečių aplikacijų tobulinimą bei sąmoningo studijų pasirinkimo užtikrinimą. Suteikdami moksleiviams progą pabendrauti su juos dominančių universitetų studentais bei besidalindami jų istorijomis savo Facebook paskyroje tikimės, kad mokiniai susidarys geresnį bei realistiškesnį įspūdį, kokios iš tikro yra tos studijos užsienyje bei kritiškai įvertins savo norus bei galimybes.

Kada moksleiviai suporuojami su mentoriais?

Pildyti registracijos formą gali bet kuriuo metu, tačiau su mentoriais būsi suporuotas skirtingais laikais, priklausomai nuo to, kuriuose etapuose dalyvausi bei kada pateiksi savo aplikaciją.

Oksbridžo etapo moksleiviai mentorius gaus:

  • Birželio 15 d.
  • Liepos 15 d.

JAV etapo moksleiviai mentorius gaus:

Informacija ruošiama

JK etapo moksleiviai mentorius gaus:

  • Spalio 1 d.
  • Lapkričio 1 d.
  • Gruodžio 1 d.

Naujų Krypčių etapo moksleiviai mentorius gaus:

  • Einamoji registracija

Kuriuos universitetus apima kiekvienas iš etapų?

Oxford
Cambridge

UCL
LSE
Imperial College London
King’s College London
Warwick
Edinburgh
Glasgow
St. Andrews
Manchester
Leeds
UAL
Birmingham
Durham
York
Bristol
Nottingham
Bath
Exeter
Newcastle

Visi JAV universitetai ir jų filialai kitose valstybėse

University of Amsterdam
Delft University of Technology
Leiden University
Erasmus University Rotterdam
Groningen University
Maastricht University

Sciences Po
Valstybiniai Prancūzijos universitetai

Kiek kainuoja Academic Buddy paslaugos?

Nė kiek! Academic Buddy yra savanoriška, ne pelno siekianti organizacija ir mes tikime, kad gauti galimybę studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose turi gabiausi bei labiausiai motyvuoti moksleiviai, nepriklausomai nuo jų finansinės padėties.

Ar visi mokiniai suporuojami su mentoriais?

Taip, jeigu mokinio aplikacija atitinka šiuos reikalavimus:

  • Atsakymai į anketos klausimus yra išsamūs, t.y., jeigu klausime prašoma parašyti 150-200 žodžių, norime pamatyti rišlų, nuoseklų tekstą. Moksleivių, į klausimus atsakiusių vienu sakiniu ir pan., anketos yra automatiškai atmetamos ir nebesvarstomos.
  • Anketoje parodytas susidomėjimas bei motyvacija studijuoti pasirinktą dalyką, moksleivis atrodo žingeidus ir iniciatyvus.
  • Pažymiai atitinka pasirinkto universiteto reikalavimus bei anglų kalbos lygis yra patenkinamas (anglų kalbos reikalavimą iki šiol atitiko beveik visi užsiregistravę moksleiviai).

Mūsų atrankos kriterijai nėra griežti ir visada stengiamės priimti kiek įmanoma daugiau mokinių! Tačiau, atsižvelgdami į tai, kad mūsų mentoriai yra savanoriai, stengiamės užtikrinti, kad jų darbas nenueis veltui, ir jiems teks bendrauti su motyvuotais bei savarankiškai darbščiais moksleiviais, kurie jau turi puikių patirčių ir yra pasiryžę stengtis, kad įstotu į pasirinktus universitetus.

Kokių pažymių reikia, kad būčiau priimta(-s) į projektą?

Tavo pažymiai turi atitikti tavo universiteto bei studijų programos reikalavimus, tad į tai ir atsižvelgia mūsų komanda. Pvz., JK etape dažniausiai tikimės bendro suapvalintų pažymių vidurkio ne mažesnio kaip 9.

Kelintoje klasėje turiu būti, kad galėčiau dalyvauti projekte?

  • Į JAV etapą gali registruotis 10tokai ir vyresni.
  • Į Oksbridžo etapą gali registruotis 11tokai ir vyresni.
  • Į JK, Prancūzijos bei Olandijos etapus gali registruotis 12tokai ir vyresni.

Ar padedate jaunuoliams, stojantiems į magistro/doktorantūros programas?

Oficialiai, Academic Buddy padeda tik stojantiems į bakalauro programas. Tačiau turėdami platų dalyvių tinklą, asmeniškai pažįstame nemažai šių pakopų studentų. Tad, parašius mums laišką arba Facebook žinutę, pasidomėtume, ar atsirastų žmogus, galintis tau padėti, tačiau to garantuoti negalime.

Į kiek etapų galiu registruotis?

Kiek tik nori! Jei svarstai apie studijas keliose valstybėse, galėsi gauti pagalbos iš kiekvieno etapo mentoriaus. Be to, galbūt bendravimas su studentais iš įvairių šalių universitetų padės tau priimti galutinį sprendimą bei suprasti, kuri šalis atitinka tavo norus, o kuri visiškai ne tau.

Tačiau, kadangi dauguma JK etapo darbų sutampa su Oksbridžo etapo darbais, moksleiviai gali registruotis tik į JK arba Oksbridžo etapą, bet ne abu.

Pavėlavau į registraciją, ar vis dar galiu dalyvauti projekte?

Mūsų komanda yra labai supratinga ir žinome, kad dvyliktokai dažnai būna sutrikę ir apsisprendžia dėl studijų gana vėlai. Be to, kartais apskritai per vėlai yra sužinoma apie mūsų projektą. Dėl to stengiamės padaryti viską, kad ir pavėlavę moksleiviai turėtų galimybę sudalyvauti. Tačiau tokių jaunuolių priėmimo į projektą galimybės smarkiai priklauso nuo etapo, į kurį jie aplikuoja (pvz., Oksbridžo bei JAV etapuose mentorių yra sąlyginai nedaug, tačiau moksleivių kasmet registruojasi nemažai, tad kartais nutinka taip, kad pasibaigus registracijai, laisvų mentorių tiesiog nebelieka). Tačiau vis dėlto pavėlavus užsiregistruoti, būtinai susisiek su mumis ir mes tikrai pasistengsime tau padėti!

Kaip vyksta moksleivių ir mentorių bendravimas?

Kai Academic Buddy komanda suporuoja moksleivį su mentoriumi, abu gauna laiškus su vienas kito kontaktiniais duomenimis. Tuomet bendravimas tarp jūsų vyksta laisva forma – kai kurios poros susirašo per el. paštą, kai kas susitaria susitikti gyvai arba susiskambinti, tačiau didžioji dauguma susirašo per Facebook’ą.

Ko galiu tikėtis iš mentoriaus?

Gavus moksleivį, mes tikimės, kad mentorius jam skirs apie valandą per savaitę. Į mentoriaus pareigas įeis:

  • Atsakyti į klausimus apie studijų programos bei universiteto pasirinkimą, gyvenimą užsienyje ir t.t. iš savo patirties
  • Padėti suprasti stojimo procesą bei reikalavimus
  • Perskaityti ir detaliai pakomentuoti moksleivio parašytą motyvacinį laišką
  • Pravesti bandomąjį interviu, jei jis yra stojimo proceso dalis

Ko mentorius kategoriškai nedarys?

Mentorius yra tam, kad paaiškintų bei padėtų tau sėkmingai praeiti pro stojimo procesą, bet ne tam, kad viską padarytų už tave. Taigi mentorius kategoriškai nepildys tavo UCAS, CommonApp ir t.t., nerašys už tave motyvacinių laiškų ar kitų darbų.

Ko tikimasi iš moksleivio?

Tikimės, kad moksleivis bus iniciatyvus, drąsiai kreipsis į mentorių pagalbos, bet tuo pačiu vertins mentoriaus laiką. Labai skatiname nebijoti ir išsiklausinėti mentorių apie viską, kas domina bei neramina, tačiau turint omenyje, kad mentorius nėra Google – tikime, kad mūsų moksleiviai yra pakankamai darbštūs bei motyvuoti ir yra pasidomėję universitetais, reikalavimais bei studijų programomis.

Ką daryti, jei nepavyksta susisiekti su mentoriumi/mokleiviu?

Deja, tai yra dažniausia problema, kuri iškyla suporavus moksleivius ir mentorius. Daugelyje atveju taip nutinka dėl to, kad dvyliktokai neretai nurodo el. paštą, kurio visiškai netikrina. Tokiu atveju visada patariame bandyti susisiekti per Facebook ir beveik visada tai išsprendžia problemą. Jei ir tai nepadeda, labai kviečiame rašyti mums per Facebook arba į buddy@lithuanianleaders.org, ir mes pasistengsime jums padėti.

Kaip prisijungti prie Academic Buddy komiteto?

Academic Buddy labai vertina tęstinumą, dėl to dalis komiteto prie projekto dirba jau ne vienerius metus. Tačiau pradedant nuo 2020 metų, Academic Buddy kasmet kvies naujus žmones prisijungti ir prisidėti prie projekto tolimesnio augimo. Laisvos pozicijos skiriasi metai iš metų, tad patariame stebėti mūsų Facebook puslapį bei aplikuoti! Jei nori sužinoti daugiau apie tai, kaip galėtum prisidėti prie projekto, drąsiai rašyk mums per Facebook arba į buddy@lithuanianleaders.org.