Itališki mokslo metai ir egzaminai

Bocconi bakalauro trukmė 3 metai. Mokslo metai universitete trunka nuo rugsėjo pradžios iki gegužės pradžios. 

Kaip ir kituose universitetuose Italijoje, Bocconi studentai gali pasirinkti vieną iš penkių sesijų, kada laikyti egzaminus. Pirmoji mokslo metų sesija baigiasi gegužės pabaigoje, tad studentai turi tris mėnesius vasaros atostogų. Antroji sesija baigiasi apie mėnesiu vėliau. Jei egzaminas neišlaikytas/nelaikytas per šias dvejas sesijas, suteikiama galimybė jį laikyti prieš kitus mokslo metus, vasaros pabaigoje. Egzistuoja dar du vėlesni laikai: spalio vidurys, arba kitų metų sausis. Nors nukeliant egzaminus kitiems mokslo metai, neskiriamos baudos, reikia ruoštis praėjusių ir dabartinių metų egzaminams. Naujausią mokslo metų tvarkaraštį galite rasti čia.

Kaina

Studijos Bocconi universitete kainuoja apie 13 tūkst. EUR per metus. Informaciją apie stipendijas ir finansinę pagalbą pateikta žemiau prie DUK.

Pragyvenimui Milane reikėtų nors 800 EUR per mėnesį. Kambario nuoma svyruoja nuo 450-800 EUR per mėnesį, priklausomai nuo charakteristikų. Maistas, transportas, pramogos ir kitos išlaidos atsieina apie 350-600 EUR per mėnesį. Gyventi Milane nėra pigu. Bet tai pigesnis miestas nei Londonas. Pragyvenimas Milane kainuoja panašiai kaip Amsterdame ar Berlyne.

Bocconi studijos ne tik Bocconi’yje

Trečiaisiais metais visi bakalaurai raginami išvykti į mainus. Bocconi studentai turi platų pasirinkimų spektrą – virš 200 variantų. Tarp jų prestižiškiausi universitetai kiekviename žemyne, kaip LSE, École Polytechnique, Princeton, UCLA, Cornell, Yale-NUS ir t.t. Mainų metu bakalaurai moka įprastą studijų Bocconi’yje kainą ir už savo pragyvenimą priimančiame universitete. Jei išvyksi į mainus Europoje, galėsi aplikuoti Erasmus stipendijai.

Kokios Bocconi absolvento perspektyvos darbo rinkoje?

Geros! Universitetas bendradarbiauja su verslu ir bando atliepti darbo rinkos poreikius. Tam tikri kursai greta teorijos moko kaip žinias pritaikyti darbo vietoje. Kai kurie iš jų mokomi industrijos profesionalų. Tuo pačiu metu, į universitetą reguliariai atvyksta didžiausių korporacijų atstovai: audito įmonės, didieji bankai ir panašiai. Jie pristato darbo / stažuočių galimybes kompanijose ir paaiškina aplikacijos procesą. Kiekvienais metais vyksta keletas darbo paieškos mugių (ang. Job Fairs), kai kurios orientuotos į konkrečius sektorius, kaip kad Investment Banking, kai kurios į darbus tam tikrose regionuose (JK, Beneliukso šalyse ir t.t.) Tiesa, tokie renginiai būdingi visiems prestižiniams universitetams, ne tik Bocconui.

DUK

Ar reikia mokėti italų kalbą?

Tikrai ne! Tiesa, privalėsite ją mokytis kartu su dar viena užsienio kalba. Dvi užsienio kalbos (iš anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir italų) bus privalomi pasirenkamieji kursai. Visos kalbos, išskyrus italų, fokusuojasi į kalbinių kompetencijų gilinimą verslo ir ekonomikos srityse. Tuo tarpu italų daugiausiai mokoma kasdieninės kalbos.

Kiek laiko trunka studijos?

Visi bakalaurai anglų kalba trunka 3 metus. Magistro studijos 2 metus.

Ar turėsiu daug laisvės pasirinkti, ką mokysiuosi?

Viskas priklauso nuo programos. Tam išsiaiškinti patogiausia skaityti kiekvienos programos studijų planus. Dažniausiai studentai nuo antrų metų turi po vieną/du pasirenkamus modulius per pusmetį. Tad studijų plano struktūra gan griežta, bet vienos lankstumui palikta.

Kokia finansinė parama egzistuoja?

Lombardijos regionas, kuriame randasi Milanas, suteikia “ISU” stipendiją. Ją sudaro nemokamas mokslas, apie 300-400 EUR stipendija per mėnesį, nemokami pietūs universiteto valgykloje ir 200 valandų darbo programa (kiekvienais mokslo metais). Stipendiją gauna tik apie 150 didžiausią poreikį turinčių studentų.

Universitetas gali sumažinti studijų kainą 20%-60%, jeigu šeimos ekonominė padėtis atitinka universiteto keliamus reikalavimus. Šis procesas ilgas ir komplikuotas. Reikalaujama keliolikos oficialių dokumentų, patvirtinančių turtą, pajamas, šeimyninį statusą, taip pat banko sąskaitos išrašų ir t.t. Viskas turi būti išversta į italų kalbą ir patvirtinta notaro. Daugiau informacijos čia.

15 geriausių pirmų metų bakalaurų studentų (nustatoma pagal pažymių vidurkį) įgyją teisę universitete mokytis nemokamai. Tiesa, universitete mokosi apie 14000 studentų, tad tikimybė patekti tarp geriausių 15 ypač maža.

Bocconi studentai gali aplikuoti Lietuvos vyriausybės įsteigta stipendija “Kitas 100”.

Šis sąrašas, žinoma, nėra baigtinis. Jame pateikti tik populiariausios alternatyvo