Ar verta bandyti stoti į Oksbridžą?

Tikrai taip! Daugelis įstojusiųjų į Oksbridžą manė, kad nėra pakankamai gabūs ar protingi, kad būtų priimti į šiuos universitetus. Tiesa ta, jog nėra beveik jokio ryšio tarp to, ką apie save galvoji ir kokios yra realios galimybės įstoti, todėl pabandyti tikrai yra verta. Dalyvavimas "Academic Buddy" projekto renginiuose ir paruošiamojoje stovykloje bei mentorių konsultavimas galimybes įstoti į šias prestižines mokslo įstaigas tik dar padidina. Be to, tuo pat metu stosi ir į kitus pasirinktus JK universitetus.

Oksbridžo etapo eiga 2017 - 2018 m.

Iki rugpjūčio 20 d. Mentorių ir moksleivių registracija
Rugpjūčio 7 d. Atidaromasis renginys
Rugpjūčio mėn. Moksleiviai poruojami su mentoriais, prasideda bendravimas!
Rugsėjo pr. „Academic Buddy” stovykla pasiruošti stojimo procesui
Spalio 15 d. UCAS paraiškų padavimo paskutinė diena
Spalio - lapkričio mėn. Papildomų testų laikymas (priklauso nuo Oksbridžo kurso)
Gruodžio mėn. Kvietimai į interviu ir pačių interviu eiga
Sausio mėn. Universitetai skelbia stojimo rezultatus

Moksleivių ir mentorių registracija

Moksleivių registracija. Vyksta iki rugpjūčio 20 d.

I etape gali dalyvauti tik 11 klasę baigiantys (12 klasę pradedantys) moksleiviai arba vyresni, planuojantys stoti į Oksfordo arba Kembridžo universitetą. Atrenkant moksleivius į projektą, bus vertinama jų motyvacija ir potencialas, remiantis anketos duomenimis apie jų akademinius pasiekimus bei užklasinę veiklą. Registracijoje nurodomi duomenys bus naudojami atrankos, projekto komunikacijos tikslais bei atrenkant geriausiai moksleivio poreikius atitinkantį mentorių.

Mentorių registracija. Vyksta iki rugpjūčio 20 d.

I etape gali dalyvauti tik Oksbridžo universitetuose studijuojantys arba studijas baigę mentoriai. Registracijoje nurodomi duomenys bus viešai prieinami (išskyrus el. paštą ir gyvenamąją vietą), ja vadovaujantis moksleiviai rinksis savo pageidaujamus mentorius.

Moksleivių ir mentorių, nespėjusių užsiregistruoti iki rugpjūčio 20 d., prašome susisiekti su mumis el. paštu.

I-asis vs II-asis etapas: kurį rinktis?

Gegužės - spalio mėn. vyksta I-asis projekto etapas, skirtas planuojantiems stoti į Oksfordo ir Kembridžo (Oksbridžo) universitetus, į kuriuos stojimai vyksta iki spalio 15 d. Moksleiviai, atrinkti dalyvauti šiame projekto etape, vėliau galės dalyvauti ir II-ajame etape.

II-asis etapas prasideda rugsėjo mėnesį ir skirtas stojantiems į kitus geriausius Jungtinės Karalystės universitetus. Stojimai į šiuos universitetus baigiasi sausio 15 d. Jei norite gauti pranešimus ir naujienas apie II-ojo etapo pradžią, užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį.

Projekto eiga

Didelė dalis projekto veiklos ir bendravimo vyks internetu. I-ojo etapo metu, patvirtinus ketinimą siekti studijų Oksbridže po pirmojo susitikimo, kiekvienam atrinktam moksleiviui bus priskirtas asmeninis mentorius pagal: (i) motyvacinę registracijos anketą, ir (ii) vėlesnėje anketoje (po atidaromojo renginio) nurodytus mentorių, kursų, universiteto pasirinkimus.

Bendravimas su mentoriumi prasidės (bus paskelbta), ir tęsis iki stojimo proceso pabaigos. Vasarai mentorius greičiausiai rekomenduos literatūros ir kitos medžiagos, skirtos pasiruošti stojamajam dalykui.

Artėjant atskiriems stojimo procedūros terminams (spalio 15 d. UCAS paraiškos terminas; lapkričio mėn. laikomi specialūs testai; gruodžio mėn. vyksta interviu), mentorius konsultuos ir padės moksleiviui tinkamai pasiruošti.

Taip pat I-ojo etapo metu vyks bent du renginiai. Pirmasis, vyksiantis birželio mėn. pabaigoje — atidaromasis renginys (žr. žemiau), kuriame projekto organizatoriai papasakos apie studijas Oksbridže, ir padės išsirinkti universitetą (Oksfordas ar Kembridžas?), kursą ir pageidaujamus mentorius. Taip pat tai bus proga susipažinti ir pasišnekučiuoti su kitais mentoriais bei moksleiviais. Antrasis renginys, vyksiantis vasaros pabaigoje — kelių dienų stovykla (žr. žemiau), skirta intensyviai dirbti ir linksmintis, ruošiantis stojimams į Oksbridžą.

Stovykla I-ojo etapo dalyviams

Moksleiviai, perėję atranką, bus pakviesti sudalyvauti 2-3 dienų stovykloje, skirtoje ruoštis stojimui į Oksbridžo universitetus. Stovyklos metu mentoriai ves apmokymus ir konsultuos stojimo procesų klausimais, vyks įvairios pasiruošimo dirbtuvės: (i) Personal Statement'o tobulinimas; (ii) pasiruošimas interviu; (iii) pasiruošimas specialiems testams (kai kuriems kursams). Taip pat laukia įdomi vakarinė programa bei galybė bendravimo su kitais AB dalyviais bei mentoriais!

Numatytas stovyklos laikas: rugsėjo mėn. Tikslesnė informacija ir programa ruošiama.

Atidaromasis renginys

Renginio tikslas – išsamiai ir sistemingai papasakoti apie studijas Oksbridže, taip padedant moksleiviui išsirinkti universitetą (Kembridžas vs Oksfordas), kursą ir pageidaujamus mentorius. Taip pat tai bus puiki proga susipažinti su kitais projekto dalyviais bei mentoriais. Renginio data bus paskelbta „Academic Buddy” svetainėje bei Facebook puslapyje.

Preliminari renginio programa: Oksbridžo universitetų pristatymas, skirtumai tarp Oksfordo ir Kembridžo, skirtingos studijų kryptys Kembridže ir Oksforde, koledžų ir koledžų sistemos pristatymas, bei informacija apie stojimo procedūras ir pasiruošimą joms.

Skaidrės iš Oksbridžo etapo atidaromojo renginio 2017 m.

Atsisiųsti: PPTX.