Apie II projekto etapą

"Academic Buddy" projekto Antrasis etapas yra skirtas paskutiniųjų klasių moksleiviams, kuriuos domina studijos geriausiuose* Jungtinės Karalystės universitetuose (išskyrus Oksfordą ir Kembridžą; dėl stojimo procedūrų skirtumų "Academic Buddy" šiems dviem universitetams organizuoja atskirą etapą).

Su projekto tikslais ir istorija galite susipažinti Oksbridžo etapo puslapyje.

II-ojo JK etapo eiga 2017 - 2018 m.

Rugsėjo - spalio mėn. Mentorių ir moksleivių registracija
TBA atidaromasis renginys
Lapkričio mėn. Moksleiviai poruojami su mentoriais, prasideda bendravimas!
Gruodžio - sausio mėn. Personal Statements dirbtuvės
Sausio 15 d. UCAS paraiškų padavimo paskutinė diena
Pavasaris** Universitetai skelbia stojimo rezultatus

II etapo eiga

Į Jungtinės Karalystės universitetus stojamą per centralizuotą sistemą UCAS http://www.ucas.com/. Galutinė paraiškų padavimo diena yra sausio 15 d.

Norint pasiekti kuo geresnių rezultatų ir padidinti šansus įstoti į patraukliausią universitetą, UCAS anketos pildymui reikėtų skirti nemažai laiko. Todėl "Academic Buddy" projekto Antrasis etapas prasideda dar rugsėjo mėnesį ir tęsiasi iki pat stojimo proceso pabaigos**. Abiturientai bei mokyklą jau baigusieji nusprendę dalyvauti projekte turi užsiregistruoti mūsų svetainėje iki nurodytos datos (žr. žemiau). Kiekvienam atrinktam moksleiviui bus priskirtas asmeninis mentorius pagal: (i) motyvacinę registracijos anketą ir (ii) vėlesnėje anketoje nurodytus mentorių, kursų bei universitetų pasirinkimus.

Su paskirtu mentoriumi moksleivis daugiausiai bendraus virtualiai: el. paštu, Skype ir kitais būdais. Mentorius konsultuoja moksleivį visais jam/jai rūpimais klausimais, pataria, kaip geriau paruošti Personal Statement ir kitas anketos dalis, kokių klaidų vengti ir panašiai. Mentorius nepildo UCAS anketos už moksleivį! Manome, jog "Academic Buddy" projekte dalyvaujantys moksleiviai geba patys, be pašalinės pagalbos įsiveikti su UCAS anketa. Mentorių pagalba yra skirta tam, jog moksleivių anketos iš gerų pavirstų išskirtinėmis.

Taip pat II-ojo etapo metu vyks bent du specialūs renginiai. Pirmasis – tai rugsėjo mėn. vykstantis atidaromasis renginys, skirtas susipažinti su būsimais mentoriais ir daugiau sužinoti apie studijas Jungtinės Karalystės universitetuose, stojimų procedūras, skirtumus tarp JK miestų ir regionų, praktinius mokymosi ir gyvenimo užsienyje dalykus. Antrasis renginys - Personal Statement tobulinimui skirtos dirbtuvės, vyksta gruodžio mėn., mentoriams sugrįžus atostogų į Lietuvą.

Moksleivių ir mentorių registracija

Moksleivių registracija. Vyksta rugsėjo - spalio mėnesiais.

II-ame etape gali dalyvauti tik 12-os klasės (šiuo metu) moksleiviai arba vyresni, planuojantys stoti į geriausius Jungtinės Karalystės universitetus. Atrenkant moksleivius į projektą, vertinama jų motyvacija ir potencialas remiantis anketos duomenimis apie jų akademinius pasiekimus bei užklasinę veiklą. Registracijoje nurodomi duomenys bus naudojami atrankos, projekto komunikacijos tikslais bei atrenkant geriausiai moksleivio poreikius atitinkantį mentorių. Atmestinai ir nepilnai užpildytos anketos nebus svarstomos, todėl paskirkite anketos pildymui šiek tiek laiko ir dėmesio.

Mentorių registracija. Vyksta rugsėjo - spalio mėnesiais.

II-ajame etape gali dalyvauti Jungtinės Karalystės universitetuose studijuojantys arba studijas baigę mentoriai. Registracijoje nurodyti duomenys bus viešai prieinami (išskyrus el. paštą ir gyvenamąją vietą), jais vadovaudamiesi moksleiviai rinksis savo pageidaujamus mentorius. Prašome anketą užpildyti kuo išsamiau.


* Russell Group priklausantys ar bent pirmajame dvidešimtuke The Guardian universitetų reitinguose esantys universitetai (tiesa, yra atvejų, kai nors visas universitetas nėra vertinamas aukštai, kai kurios programos yra išskirtinės!)

** Anksti išsiuntus užpildytą anketą, atsakymų iš universitetų taip pat galima sulaukti itin anksti. Nebūtina laukti sausio 15 d., bet dėl anketos tinkamumo siųsti reikėtų pasitarti su mentoriumi.

Skaidrės iš JK etapo atidaromojo renginio 2017 m.

Atsisiųsti: PPTX.

Projekto organizatoriai


Projekto partneriai