PASKOLOS

Studijų kaina

Turintiems pre-settled arba settled statusą:

Pradedantiems studijas nuo 2021-08-01:

  • Europos Sąjungos piliečiai, pradedantys studijas iki 2021-07-31 ir neturintys pre-settled arba settled statuso, gali aplikuoti į paskolą bakalauro, magistro ir tęstinėms studijoms. Šie studentai turės ‘home fees status’, todėl Jungtinės Karalystės vyriausybė padengs studijų kainą (bakalauro studijų kaina yra 9250£).

Kaip pildyti paskolos aplikacijos formas?

Paskolos gavimo formą galima užpildyti internetu: https://www.gov.uk/apply-online-for-student-finance arba, užpildžius formą, ją išsiųsti paštu, kartu su paso kopija: https://www.gov.uk/student-finance-forms.

Vizos

Gavus universiteto patvirtinimą apie priėmimą į studijas, svarbu nepamiršti užpildyti vizos formas prieš atvykstant į JK (galima dokumentus pradėti pildyti 6 mėnesius prieš atvykstant į JK, o visas procesas užtrunka apie 3 savaites). Viza studentams kainuoja 384£ ir reikalauja turėti galiojantį pasą ir kitus svarbius dokumentus. Viza suteikia galimybę gyventi JK iki 5 metų su galimybe pratęsti vizos terminą.

Papildomi mokesčiai

Prieš atvykstant į JK, reikės susimokėti ‘Immigration Health Surcharge’, kuris suteikia prieigą prie JK National Health Service arba sveikatos sistemos. Šis mokestis yra mokamas kiekvienas metais ir kainuoja 470£ metams. Tačiau, turint Europos Sąjungos Sveikatos Draudimo kortelę, šiuos mokesčius galima susigrąžinti internetu. Daugiau informacijos: https://www.gov.uk/healthcare-immigration-application/refunds.

Po studijų

Europos Sąjungos piliečiai per 2 metus po studijų baigimo galės aplikuoti į ‘Graduate Route’ schemą, suteikiančia galimybę likti JK ir pradėti darbą. Daugiau informacijos: https://study-uk.britishcouncil.org/after-your-studies/post-study-work.

Pagalba su studijų kainomis

  • Raginame visada tikrinti universiteto tinklaraštį dėl potencialių stipendijų galimybių, kadangi universitetai skirs daugiau dėmesio ES piliečiams skirtoms stipendijoms, norėdami pritraukti daugiau studentų.
  • Valstybės parama užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose yra teikiama du kartus per metus konkurso būdu. Daugiau informacijos: https://vsf.lrv.lt/lt/administracines-paslaugos/parama-uzsienio-lietuviams-1
  • Konkursas ‘Kitas 100’ yra skirtas paremti išvykstančius studijuoti ar studijuojančius geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose. Ši parama gali padengti studijų kainą (iki 21 200 eurų per metus) ir pragyvenimo išlaidas (iki 7680 eurų per metus). Svarbu paminėti, kad paramą gavę asmenys įsipareigoja ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo studijų baigimo įsidarbinti Lietuvoje arba Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, specialiosiose misijose arba tarptautinėse organizacijose pareigose, kurioms reikalinga aukštojo mokslo kvalifikacija, ir dirbti ne trumpiau nei 3 metus. Dokumentus galima teikti iki birželio 30 dienos. Daugiau informacijos: https://vsf.lrv.lt/lt/studentams/kitas100